Zkřížené alergie

Už jste někdy o takových alergiích slyšeli? Víte co přesně znamenají a co můžou znamenat pro Vás? Mnoho lidí ani netuší, že zkříženou alergii mají a trpí úplně zbytečně nejen zažívacími problémy.
Zkřížené alergie vznikají na základě podobnosti alergenů. Existuje spousta pro nás známých alergenů, ale už možná nevíte, že mohou mít zkřížené reakce s jinými potravinami, léky, pyly apod.
Pokud máte alergii na pyl břízy, riziko zkřížené alergické reakce vám může hrozit na jablka, cukrový meloun, broskve nebo kombinace tohoto ovoce. Máte sice prokázanou alergii na pyl břízy, ale to neznamená, že se časem nemůže rozvinout alergie třeba na jablka a vy ani netušíte, že vaše nadýmání je způsobené právě konzumací jablek.
U alergie na kravského mléko můžete reagovat i mléko kozí a kobylí. Dokonce i na hovězí hamburgery. Alergie na trávy se zase kříží s alergií na pšenici, ječmen, žito. Lehká pomoc je u zeleniny. Tady pomůže tepelná úprava, protože alergen je v zelenině syrové. V ostatních případech je nutné potravinu, na kterou jste citliví eliminovat.
Pokud vám již delší dobu není dobře, trpíte zažívacími problémy, nadýmáním, průjmy, zácpou, plynatostí nebo máte jiné, např. kožní problémy, nechte se vyšetřit u svého alergologa nebo imunologa. Můžete si tím ušetřit spoustu trápení. A nejen to. Možná právě nezjištěná alergie vám brání v redukci nebo nabírání svalové hmoty.

Líbil se Vám článek? Sdílejte:

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

zanechte komentář: