Co Vám nabízím?!

Setkávám se s různými dotazy k mé práci, sestavování jídelníčků a ke stravování. Také se mi svěřujete se svými problémy, ať už psychickými nebo zdravotními. Moc si toho vážím a proto se snažím nikdy nezklamat a dělám maximum pro to, aby jste s mou radou, pomocí nebo jídelníčkem byli spokojeni.

PRVNÍ KONTAKT: Kdokoli z Vás mi může zavolat, napsat a ptát se na cokoli kolem stravování a třeba i na řešení Vašich zdravotních problémů. Nemohu předem říci zda Vám dokáži odpovědět a budou-li mé znalosti stačit, protože přeci jen nejsem lékařka, ale vždy se snažím najít to správné řešení a doporučení. První kontakt i konzultace často poskytuji po telefonu. Nemusíte nikam jezdit, nemusíte být ve stresu z osobního setkání. Možná namítnete, že je to nevěrohodné, divné a že je nutné potenciálního klienta vidět, ale není to tak. V dnešní době je online svět úplně normální a ve shonu dnešní doby jsem se setkala jen s kladnými ohlasy. Pokud chcete se sebou něco dělat, shodit přebytečná kila, jste rozhodnuti podstoupit změnu stravování a chování vůči svému tělu, tak budete i sami k sobě zodpovědní a poctivě budete vše na čem se domluvíme dodržovat. První konzultace je stejně většinou jen o seznámení se, popovídání si a pro mě zjištění toho co očekáváte vy ode mě a co je Váš cíl.

O JÍDELNÍČKU: Hodně Vás v prvním kontaktu se mnou zajímají redukční jídelníčky a chcete poradit jak se stravovat. Na druhém místě slýchám obavy z toho, že nabízím doplňky stravy, koktejly, instantní stravu apod. Nebudu jmenovat značky. Nechci jim dělat reklamu :-), protože nejsem zastánce těchto firem a takového způsobu stravování. Psala jsem to už pod hodně příspěvků na Fcb a napíši to i tady. Pokud se stravujete tímto způsobem, tzn. jíte nebo pijete něco jiného, než jsou potraviny běžné na trhu, vždy se jedná o dietu. Po návratu k normální stravě musí zákonitě dojít k jojo efektu a váhu máte zpátky. O dietách jsem již psala: http://vosycka.cz/diety/ .Tím vlastně rovnou odpovídám a je jasné, že já tyto firmy a propagátory diet podle „různých jmen“ nepodporuji. Preferuji pestrou, vyváženou stravu!!! Nic, co byste nekoupili ve vašem oblíbeném supermarketu nebo prodejně se zdravou výživou. V dnešní době už jich je tolik, že je najdete pomalu na každém rohu. Nikoho nenutím jíst co mu nechutná a snažím se zařazovat potraviny, které máte v oblibě. Ano, je nutné aspoň ze začátku potraviny pečlivě vážit, než se naučíte gramáže z hlavy. Bez toho nelze sestavit žádný jídelníček na míru. Je nutné přijímat určitý počet Kcal (KJ) a to nelze odhadovat. Můžete změnit stravování k lepšímu, jíst více zeleniny, bílého masa, omezit tuky a můžete i zhubnout pár kil, ale jen dočasně a nebo váha stagnuje a už víc dolů nepůjde. Proto je nutné mít vše přesně vypočítané na gramy a na míru pro Vás (ukázka jídelníčku a nákupního seznamu pod článkem).

NĚCO NAVÍC: Teď už víte, že s novým jídelníčkem dostanete i nákupní seznam, aby jste nemuseli pracně vypisovat co budete na přípravu jídla potřebovat. A to není vše. Z programu, ve kterém pracuji mohu tisknout různé výstupy jako je poměr cholesterolu, cukru, soli, vitamínu K, minerálů, grafy o příjmu živin…. Máte tak naprostý přehled o tom co jíte, kdy to jíte, kolik a co s jídlem do sebe dostáváte a konzumujete.

UNIKÁTNÍ HRA PRO MÉ KLIENTY: Program,ve kterém pracuji je unikátní interaktivní aplikace, která nabízí i verzi pro klienty. I tím se má práce liší od ostatních výživových poradců. Mohu Vás, až budete zvládat nové stravování a osvojíte si změnu, naučit s aplikací pracovat. Můžete si pak sestavovat jídelníčky sami, naučíte se vyváženě jíst a lépe rozumět svému tělu. Samozřejmě je možné tuto verzi objednat hned a bez jídelníčku, ale ze zkušeností vím, že je lepší počkat až budete mít vyšlápnutou novou cestu s novým stravováním.

KONZULTACE: Jak jsem již psala na začátku, konzultace poskytuji po telefonu v délce až 90 minut. To je dostatečně dlouhá doba na to, aby jste mi řekli jak Vám jídelníček vyhovuje, zda potřebujete něco změnit nebo upravit, kolik kilo jste shodili (v případě redukčních jídelníčků), jaké jsou vaše míry, aby jsem viděla, jestli redukujete rovnoměrně a správně (míry mi posíláte do emailu před konzultací). Konzultace beru jako přátelské popovídání, poradím, vysvětlím, případně se domluvíme na úpravách ve stravování. Probereme i možné zařazení pohybu, zvolíme typ aktivity a časové možnosti. S tím souvisí i případné další úprav jídelníčku. Taková konzultace může proběhnout i osobně, kdekoliv v Praze, případně u Vás doma, aby jste se cítili pohodlně a uvolněně.

POHYB: Jak už jsem zmínila, je možné pomoci i při výběru pohybu a sportu, aby Vám byl příjemný, zvládali jste ho a těšili jste se na něj. Pro pražské klienty nabízím po domluvě sestavení cvičebního plánu, který nastavím po provedení diagnostiky celého pohybového aparátu. V tomto případě je nutné se sejít buď ve fitness centru nebo u Vás doma. Pohledem a vyšetřením zjistím, které svaly máte zkrácené, přetížené nebo ochablé, jaké máte držení těla a zda není skoliotické. Pro toto vyšetření je potřeba prostor 2×2 m, židle, vyšší postel, případně stůl nebo lavice.

ASISTENCE NÁKUPU: Pro pražské klienty nabízím pomoc při nákupu potravin. Naučím Vás číst etikety, čeho si na nich všímat, jaké potraviny vybírat a naopak na co si dávat pozor a rozhodně nekupovat. Ukáži Vám rozdíly mezi stejnými druhy potravin, ale od různých výrobců, pro Vás nové potraviny, které jste dosud nekupovali a ani nevíte proč a kde je hledat.

OSOBNÍ PŘÍSTUP: Každý potřebujeme jiný přístup, máme jiné povahy, problémy, očekávání i cíl. Proto se snažím naslouchat a každému co nejvíce vyhovět ve všech směrech. Snažím se klienty naučit správnému stravování, změnit své stravovací návyky, aby byli spokojeni, plní energie a těšili se na každé s chutí připravené jídlo. Není pro mě větší odměny, než usměvavý šťastný klient.

Ukázka jídelníčku
Ukázka nákupního seznamu

Líbil se Vám článek? Sdílejte:

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

zanechte komentář: